Bakan Kacır, ‘MİYOKA’nın tanıtımını paylaştı

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Uluslararası Uzay İstasyonu’nda gerçekleştirilen ‘MİYOKA’ adlı deneyin tanıtımını paylaştı.

Bakan Kacır, ‘MİYOKA’nın tanıtımını paylaştı

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Kacır, ‘MİYOKA’ deneyine ilişkin sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Deney 9: MİYOKA Türk Uzay Bilim Misyonundaki onüç deneyden biri olan MİYOKA deneyi ile; Mikro yer çekimi ortamında gerçekleştirilen kurşunsuz lehimleme ile uzun süreli insanlı uzay görevleri için gerekli olan elektronik yeniden işleme, onarım ve modifikasyon yeteneklerini geliştirmek mümkün müdür sorusunun cevabı aranıyor” dedi.

Tanıtımda; MIYOKA deneyi ile birlikte; yeni uzay yaklaşımına dair uygulamalar gerçekleştirilecektir. Uzay ve savunma sanayine kurşunsuz lehimleme konusunda kritik bilgiler sağlanacaktır. Saf kalay üzerinde kalay saçaklanması araştırması gerçekleştirilecektir, Mikroyerçekimi ortamında üretim süreçlerine tarihçe kazandırılacaktır” denildi.

Miyokaaaaa

İlgili Mesajlar

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum: Biz fiyat artırmak için değil, ucuzlatmak için geliyoruz

thabergrubu@gmail.com

Bakan Şimşek açıkladı! 2020’den sonra en düşük seviyede

thabergrubu@gmail.com

Rakamlar korkunç! BM açıkladı: 300 milyon kişi kullanıyor

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bu konuda sorun yaşamadığınızı varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Accept Devamını Oku