Altınok’tan Yavaş’a tepki! 5 yılda 1 tane plan yok!

Cumhur İttifakı Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Turgut Altınok, yaşanan felaketten Ankara’da bir ders çıkarılmadığını vurguladı. Turgut Altınok, “Ankara’da geçtiğimiz 5 yıl içerisinde yapılan bir tane kentsel dönüşüm planı yoktur.” dedi.

Altınok’tan Yavaş’a tepki! 5 yılda 1 tane plan yok!

Cumhur İttifakı Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Turgut Altınok, seçim çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. 6 Şubat’ta yaşanan Asrın Felaketini anarak günü geçiren Altınok, Kahramanmaraş merkezli depremlerde, Hatay’da hayatını kaybeden Hatay Voleybol Kulübü oyuncusu Ceren Topal ve annesiyle babasının Karşıyaka Mezarlığındaki aile kabristanına ziyarette bulunarak dua etti ve karanfil bıraktı.

“ASIRLARIN FELAKETİ YAŞANDI”

Mezarlık ziyaretinin ardından Ankara’da ikamet eden depremzede bir ailenin evine misafir oldu. Yakınlarını kaybeden aileye başsağlığı dileğinde bulunan Altınok, “6 Şubat’ta Asrın Felaketi’ni” değil “Asırların Felaketinin” yaşandığını dile getirdi.

A D A

“İMKANLAR SEFERBER EDİLİYOR, DAHA GÜVENLİ KENTLER OLACAK”

Yeni kentlerin daha güvenli olacağını söyleyen Altınok, “Hükümetimiz, Cumhurbaşkanımız bütün imkanlarını seferber ediyor. İnanıyoruz ki bu yaralar en kısa sürede sarılacak. Daha güzel, daha güvenli kentler olacak” şeklinde konuştu.

“ANKARA’DA 5 YILDA 1 TANE KENTSEL DÖNÜŞÜM PLANI YOK”

Yaşanan felaketten Ankara’da bir ders çıkarılmadığını ifade eden Altınok, “Partizanlığı bırakmalıyız, el ele vermeliyiz. Ankara’mızın birçok noktasında kentsel dönüşüm planlarını yapmalıyız. Ankara’da geçtiğimiz 5 yıl içerisinde yapılan bir tane kentsel dönüşüm planı yoktur. Depremden ders almadık. Ankara’da eskiyen dokuları ve kentin eskiyen yapılarını yenileyelim. Ders alarak bir tane kentsel dönüşüm planı yapılmamıştır. Bizim yaptığımız kentsel dönüşüm planı da iptal edilmiştir. Bu acılardan ve felaketlerden ders almalıyız. Bir taraftan canlarımız gidiyor, bir daha onları geri getiremeyeceğiz. Ama bir taraftan da maddi, bir taraftan da sosyolojik ve psikolojik yıkım var. Bunları onarmak ve tamir etmek uzun bir zaman alacak. Tekrar milletimizin başı sağ olsun. Ankara’mızın, birçok noktada Çankaya da dahildir buna, kentsel dönüşüm planlarını hızlı bir şekilde yapacağız” dedi.

İlgili Mesajlar

Bakan Kacır: Türkiye’ye yatırımlar hızlanacak

thabergrubu@gmail.com

5 soruda Reisi sonrası İran

thabergrubu@gmail.com

Murat Kurum yeni projelerini anlattı: 2.5 yıl içerisinde tamamlayacağız

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bu konuda sorun yaşamadığınızı varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Accept Devamını Oku