İsrailli ırkçı Bakan yine şaşırtmadı: Filistinlilerin ramazanda Mescid-i Aksa’ya girişini yasaklayalım

İsrail’in aşırı sağcı Ulusal Güvenlik Bakanı Itamar Ben-Gvir, Filistinlilerin ramazan ayında Mescid-i Aksa’ya girişinin yasaklanması çağrısında bulundu.

İsrailli ırkçı Bakan yine şaşırtmadı: Filistinlilerin ramazanda Mescid-i Aksa’ya girişini yasaklayalım

Ben-Gvir, X hesabından yaptığı paylaşımda, Filistinlilerin ramazanda Mescid-i Aksa’ya girişinin yasaklanması gerektiğini savundu.

Filistinlilerin ramazan ayında hiçbir surette İsrail’e girişine izin verilmemesi gerektiğini öne süren Ben-Gvir, “Böyle bir risk alamayız, şansa bırakamayız.” ifadesini kullandı.

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu’nun Filistinlilerin Mescid-i Aksa’ya girişine ilişkin konuyu detaylı görüşmek üzere bugün Ben Gvir ve savaş kabinesi ile toplantı yapması planlanıyor.

İsrail’in Kanal 12 televizyonu, 16 Şubat’ta, zaman zaman Harem-i Şerif’e baskınlar düzenleyerek tansiyonun yükselmesine neden olan Ben-Gvir’in, bu yıl ramazanda Filistinlilerin Mescid-i Aksa’ya girişinin yasaklanması kararı için yoğun çaba harcadığını öne sürmüştü.

Aşırı sağcı Ben-Gvir, Ulusal Güvenlik Bakanı olduktan sonra Mescid-i Aksa’ya 3 kez baskın düzenlemiş ancak aşırı sağcı Bakan’ın bu eylemleri, ABD başta pek çok ülke tarafından kınanmıştı.

Ana muhalefet lideri Yair Lapid ise 5 Ocak’ta yaptığı açıklamada, ramazanda Doğu Kudüs ve Mescid-i Aksa’nın idaresinin Ulusal Güvenlik Bakanı Ben Gvir’e verilmesinin bölgeyi ateşe atacağını belirtmişti.

 

KAYNAK: AA

İlgili Mesajlar

Bayraklı’da maaş krizi! İşçilerden belediye önünde eylem

thabergrubu@gmail.com

MHP’li Büyükataman: CHP Yerel yönetimlerde çuvalladı, sosyal medya belediyeciliğinden öteye geçemedi

thabergrubu@gmail.com

Manisa’da kamyonet tıra arkadan çarptı: 3 ölü, 1 ağır yaralı

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bu konuda sorun yaşamadığınızı varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Accept Devamını Oku