O ilimizde gaz heyecanı: Kuyu açarken rastladı çakmağı çakınca alev aldı!

Heyecan yaratan olay Mersin Mut’ta yaşandı. Bir çiftçinin su bulmak için bahçesinde yaptırdığı 100 metre derinliğindeki sondajda, gaza rastlandı. Gaz, bir işçinin çakmağı ateşlemesiyle alev alev yandı.

O ilimizde gaz heyecanı: Kuyu açarken rastladı çakmağı çakınca alev aldı!

Olay Kültür Mahallesi’nde yaşandı. Bir çiftçi dün bahçesinde su çıkartmak için sondaj çalışması yaptırdı. Çalışma sırasında bir işçinin çakmağı ateşlemesiyle kuyudan çıkan sıvı alev aldı. Alevin büyümesi üzerine itfaiyeye ekiplerine haber verildi.

Olay yerine gelen itfaiye kuyudaki alevleri söndürüp tehlikeye karşı çevre güvenliği aldı. Bölgede yarın alanında uzman ekiplerin inceleme yapacağı öğrenildi.

0X0 1708863488383

Olayla ilgili bilgi veren Jeoloji Mühendisi Tahir Koldemir, “Mersin’in Mut ilçesinde zaman zaman yapılan sondajlarda bu tarz gazlar çıkıyor. Burada da sondaj atılmış sondajdan bir gaz çıkmış bu gazın ne gaz olduğunun tespit edilmesi gerekiyor.

0X0 1708863488153

Bizim başımıza gelenler bazen sondajlarda ufak tefek patlamalar oluyordu. Metan, bütan ya da provan gazlardan bir tanesi olabilir.

Bunun da Türkiye Petrolleri tarafından, gerekli merciler tarafından tespit edilmesi gerekir.

0X0 1708863497047

Bu bölgede araştırma yapılabilir. Bölgede sondajlarda zaman zaman bu tarz gazlar çıkıyor” dedi.

 

KAYNAK: İHA

İlgili Mesajlar

Enerji alanında yeni adımlar Meclis’in gündemine geliyor

thabergrubu@gmail.com

BBC rakamlara dikkat çekti! İstanbul, Londra ve Dubai’yi geride bıraktı

thabergrubu@gmail.com

Ülkeyi sarsan ölüm! Etkinlikte fenalaşan milletvekili hayatını kaybetti

thabergrubu@gmail.com

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bu konuda sorun yaşamadığınızı varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Accept Devamını Oku