İsrail’in Eurovision’a sunduğu ikinci şarkı da reddedildi

İsrail’in Eurovision Şarkı Yarışması’na gönderdiği ikinci şarkının da Avrupa Yayın Birliği (EBU) tarafından reddedildiği öğrenildi.

İsrail’in Eurovision’a sunduğu ikinci şarkı da reddedildi

İsrail’in Eurovision Şarkı Yarışması’ndan menedilmesi çağrıları devam ederken, İsrail’in yarışmaya gönderdiği iki şarkıda Avrupa Yayın Birliği (EBU) tarafından reddedildi. İsrail basınının İsrail Dışişleri Bakanlığı yetkililerine dayandırdığı haberlerde, İsrail’in yarışmaya gönderdiği “Dance Forever” adlı şarkının da gönderilen ilk şarkı “October Rain” gibi İsrail-Filistin arasındaki 7 Ekim olaylarına değindiği ve siyasi içerikli olduğu gerekçesiyle EBU tarafından reddedildiğini ifade edildi.

İsrail’in hala Avrupa Yayın Birliği ile bir çözüm bulmaya çalıştığı aktarılan haberlerde, konuyla ilgilenen yetkililerin “umutsuz” oldukları belirtildi.

Aralarında Fransız, İsveç, İspanyol, İrlandalı ve İzlandalı siyasilerin ve sanatçıların bulunduğu çok sayıda kişi İsrail’in yarışmadan menedilmesi çağrısında bulunmuştu.

 

KAYNAK: İHA

İlgili Mesajlar

Arnavutköy-İstanbul Havalimanı Metrosu açıldı! 31 Mart’a kadar ücretsiz olacak

Bakan Ersoy açıkladı: Türkiye’ye iade edilecek

Nijerya günde 4 bin ton lityum üretecek

thabergrubu@gmail.com

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bu konuda sorun yaşamadığınızı varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Accept Devamını Oku