MHP’li Yalçın: Kızılelma için yeminler tazelendi

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, 17 Mart 2024 tarihinde gerçekleştirilen 14. Olağan Büyük Kurultay’ı değerlendirdi. Yalçın, kurultayın, partiyi geleceğe taşıyacak önemli kararların alındığı ve Ülkücü iradenin belirlendiği bir siyasi kongre olduğunu vurguladı. Ayrıca, 55 yıllık kutlu kervanın yeni bir coşkuyla Kızılelma’ya yürümesi için yeminlerin tazelendiğini belirtti. Yalçın, büyük kurultayın Harekete ve millete hayırlı olmasını diledi.

MHP’li Yalçın: Kızılelma için yeminler tazelendi
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, sosyal medya hesabı X üzerinden yaptığı açıklamada, 17 Mart 2024 tarihinde gerçekleştirilen 14. Olağan Büyük Kurultay’ın önemine vurgu yaptı. Yalçın, kurultayın, parti için geleceği belirleyecek bir dönüm noktası olduğunu belirterek, partinin ak saçlı İlteber’e olan bağlılığını ve toygunların Ülkücü iradeyle belirlendiğini ifade etti.

Açıklamasında “Ülke İçin Var Olduk/Bir Ülküye Yar Olduk. Ülkeye Sevda/Ülküye Yemin.” sloganı altında toplanan kurultayın, 55 yıllık siyasi hareketin azim ve kararlılığını yansıttığını ifade eden Yalçın, MHP’nin Türkiye’nin beka meselelerine duyduğu hassasiyeti ve ülkücü kadroların millete olan bağlılığını vurguladı.

Yalçın, kurultayın partiyi geleceğe taşıyacak bir coşku ve heyecanla gerçekleştiğini belirterek, 31 Mart’ta yapılacak olan Yerel Seçimler öncesinde partinin sinerjisinin bütün vatan sathına yayılmasını temenni ettiğini ifade etti. Kurultayın, kutlu kervanın yeni bir coşkuyla Kızılelma’ya doğru yürümesine vesile olacağını belirten Yalçın, büyük kurultayın MHP’ye, partililere ve Türk milletine hayırlı olmasını diledi.

MHP’li Yalçın, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

17 MART 2024 TARİHİNDE GERÇEKLEŞTİRDİĞİMİZ 14. OLAĞAN BÜYÜK KURULTAY, PARTİMİZİ GELECEĞE TAŞIYACAK AK SAÇLI İLTEBER’E BAĞLILIĞIN SERGİLENDİĞİ, ÇALIŞMA ARKADAŞLARI OLAN TOYGUNLARIN ÜLKÜCÜ İRADE MARİFETİYLE BELİRLENDİĞİ SİYASİ BİR KENGEŞ OLMUŞTUR.

“Ülke İçin Var Olduk/Bir Ülküye Yar Olduk. Ülkeye Sevda/Ülküye Yemin.” sloganı altında bizleri bir araya getiren bu coşkulu Kurultay, 55 yıllık siyasi Hareketimizin yüksek hedeflerine yürümede ilk günkü azim ve kararlılığı sürdürdüğünün somut delilidir.

MHP’ye kan ve can veren Milliyetçi-Ülkücü Hareket, yarım asrı aşan siyasi mücadelesinde devasa mesafeler kat etmiştir.

Geçirilen buhranlara, atlatılan badirelere, müteselsil kaoslara, içeriden ve dışarıdan gelen beka tehditlerine rağmen; hem Hareketimiz ve partimiz, hem de ülkemiz dimdik ayaktadır.

Varlık sebebimiz olan Türk milleti, beka şuurunun zirvesindedir.

Cumhuriyet’imizin yeni bir çağın dönemecine girip Türkiye Yüzyılı vizyonuna doğru ilerlemesinde, partimizin ve Hareketimizin üstlendiği işlev ile oynadığı dominant rolün payı çok büyüktür.

Milliyetçi-Ülkücü Hareket; 55 yıldır varoluş sebebini hiç unutmamış, sevdasından asla vazgeçmemiştir.

Yemininden katiyen dönmemiştir.

MHP’de saf tutan ve siyasi hareketimizi sırtlayan sadık Ülkücüler; yorulmamışlar, bıkmamışlar, usanmamışlardır.

Durup dinlenmemişler, arkalarına bakmamışlar, geri dönmemişlerdir.

Bayrağı zirveye taşırken, geçmişin şanlı mücadelesinden daima ilham ve ziya almışlardır.

Ülkü yolunda baş veren, can veren şehitlerini maziye emanet etmekle kalmayıp onların aziz hatıralarını daima canlı tutmuşlardır.

Hakk’ı tutmuşlar, hakikati ayağa kaldırmışlar, halktan yana olmuşlardır.

Sadece vatan topraklarını değil; aynı zamanda milletimizin çıkarlarını, haklarını, değerlerini de kıskançlıkla korumuşlardır.

Egemenlik haklarımızı hararetle savunmuşlardır.

Millî bilinci canlı kılmak için gece gündüz teyakkuz nöbetleri tutmuşlardır.

Birlik ve beraberliğimizin kavi, dirliğimizin baki olması için çabalamışlardır.

Aidiyet hislerini, mensubiyet şuurlarını bilemek için; millete verdikleri sözleri, davaya sadakat yeminlerini her gün tazelemişlerdir.

Öyle ki; maşeri vicdana ruhlarının rengini, millî iradeye özlerinin şifresini vermişlerdir.

Ülkücü kadrolardan oluşan MHP teşkilatları; bugün de olanca bağlılıkları, arzu ve iradeleriyle milletin hizmetinde, bilge liderin emrindedir.

17 Mart tarihinde gerçekleştirdiğimiz 14. Olağan Büyük Kurultay,

– Partimizi geleceğe taşıyacak ak saçlı İlteber’e bağlılığın sergilendiği, çalışma arkadaşları olan toygunların Ülkücü irade marifetiyle belirlendiği siyasi bir kengeş olmuştur.

– Ortak vuran yüreklerin cilalandığı fikir mahfili, zikir halkası olmuştur.

– 55 yıllık kutlu kervanın yeni bir coşkuyla Kızılelma’ya yürümesi için yeminlerin tazelendiği bir er meydanı olmuştur.

14. Olağan Büyük Kurultay’ımızdan akseden kararlılık ve heyecan, 31 Mart’ta gerçekleşecek Yerel Seçimler öncesinde sinerjimizin bütün vatan sathına yayılmasına vesile olacaktır.

Büyük Kurultay’ımızın Hareketimize, partimize ve aziz milletimize hayırlı olmasını diliyoruz.

EDİTÖR: Haber Merkezi

İlgili Mesajlar

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Çanakkale ruhu yolumuzu aydınlatmaya devam edecek

Cumhur İttifakı’nın Tekirdağ ilçe belediye başkan adayları tanıtıldı

thabergrubu@gmail.com

O geceyi anlatırken gözleri doldu: Depremin büyüklüğünü gördüğümde gözlerime inanamadım

thabergrubu@gmail.com

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bu konuda sorun yaşamadığınızı varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Accept Devamını Oku