Bakan Mehmet Şimşek’ten enflasyonla mücadelede kararlılık mesajı

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’ten 31 Mart yerel seçimleri sonrası ekonomi mesajı geldi. Bakan Şimşek, “Eylül 2023’te açıkladığımız Orta Vadeli Programımızı (OVP) güçlendirerek kararlılıkla uygulamaya devam edeceğiz. Ana hedefimiz olan enflasyonu kalıcı olarak tek haneye düşürmek için sıkı para, seçici kredi ve gelirler politikasına ilaveten kamuda harcama kontrolü yaparak tasarrufu ön planda tutacağız.” dedi.

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’ten 31 Mart yerel seçimleri sonrası ilk mesaj geldi. Bakan Şimşek, Orta Vadeli Programın (OVP) güçlendirerek kararlılıkla uygulanacağını ifade ederek, ana hedefin enflasyonu kalıcı olarak tek haneye düşürmek olduğunu söyledi.

Bakan Şimşek şu ifadeleri kullandı:

“ANA HEDEFİMİZ TEK HANELİ ENFLASYON”

Mahalli seçim sonuçları milletimiz ve ülkemiz için hayırlı olsun.

Eylül 2023’te açıkladığımız Orta Vadeli Programımızı (OVP) güçlendirerek kararlılıkla uygulamaya devam edeceğiz. Ana hedefimiz olan enflasyonu kalıcı olarak tek haneye düşürmek için sıkı para, seçici kredi ve gelirler politikasına ilaveten kamuda harcama kontrolü yaparak tasarrufu ön planda tutacağız.

“KALICI REFAH ARTIŞI TOPLUMUN TÜM KESİMLERİNCE PAYLAŞILACAK”

OVP’de açıklanan takvime uygun olarak hayata geçireceğimiz yapısal reformlar ile ekonomide dönüşümü gerçekleştirerek verimlilik ve rekabet gücü artışı sağlayacağız. Böylece sürdürülebilir büyüme amacımıza ulaşarak sağlayacağımız kalıcı refah artışı toplumun tüm kesimlerince paylaşılacaktır.

Başarıya giden yol azim, kararlılık ve sabır ister. Azimliyiz, kararlıyız, başaracağız.

İlgili Mesajlar

Lice’de 90 bin kök kenevir ele geçirildi

thabergrubu@gmail.com

Gazze’de şehit sayısı 36 bin 50’ye çıktı

thabergrubu@gmail.com

MHP’li Büyükataman: CHP Yerel yönetimlerde çuvalladı, sosyal medya belediyeciliğinden öteye geçemedi

thabergrubu@gmail.com

Yorum Bırakın

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bu konuda sorun yaşamadığınızı varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Accept Devamını Oku