Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kurban Bayramımızı Katliamların gölgesinde idrak ediyoruz

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Filistin topraklarında yaşanan katliamlara dikkat çekti. “Tam 76 yıldır işgal, zulüm ve sistematik katliama maruz kalan Filistin halkı, bir bayramı daha yine buruk geçiriyor; barışa hasret bir şekilde geçiriyor” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kurban Bayramımızı Katliamların gölgesinde idrak ediyoruz

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kurban Bayramı dolayısıyla AK Parti Genel Merkezince videokonferans aracılığıyla düzenlenen ve 81 ilin parti teşkilatıyla bayramlaşma programında bir konuşma yaptı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kurban Bayramı dolayısıyla yaptığı konuşmada, Türkiye halkını ve parti teşkilatını selamlayarak, ibadetlerin ve kurbanların kabul olmasını diledi. Erdoğan, konuşmasında Filistin’deki katliamlara ve İsrail’in zulmüne dikkat çekti.

Erdoğan, uluslararası toplumu İsrail’in saldırganlığına karşı harekete geçmeye çağırdı. “Dünya, İsrail’in kana susamışlığına karşı tedbir almak, her gün bir yenisine şahit olduğumuz katliamların önüne derhal set çekmek zorundadır” dedi. Netanyahu’nun durdurulmasının şart olduğunu her fırsatta dile getirdiğini belirtti.

Erdoğan, G7 Zirvesi’nde İtalya’da yaptığı görüşmelerde İsrail’in soykırımcı politikalarını açıkça ifade ettiğini söyledi. “G7’de İtalya’da muhataplarımıza açıkça ifade ettik, soykırımcıların hesap vermesi için imkanlarımızı seferber ettik,” dedi. Ayrıca, İsrail’e karşı ticaretin durdurulduğunu ve insani yardımların sürdüğünü belirtti. Hamas ile ilişkilerin devam ettiğini ve Filistin devletini tanıyan ülkelerin sayısının artırılması için çalıştıklarını söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşması, Türkiye’nin Filistin’e olan desteğini ve İsrail’e karşı sert tutumunu bir kez daha gözler önüne serdi. Erdoğan, uluslararası toplumu İsrail’in katliamlarına karşı tedbir almaya davet etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, dostluğun ve kardeşliğin önemine vurgu yaptı. “İnsanlarımızın arasında dostluğun tesis edilmesini canı gönülden arzu ediyoruz” diyen Erdoğan, partisinin halkın ve hakkın rızasını kazanmak için bu anlayışla hareket ettiğini belirtti.

Erdoğan, kibir ve yıkıcılığı yanlarına yaklaştırmadıklarını ifade etti. “Biz gerilim, kavga, münakaşa peşinde olmadık, bugün de değiliz” şeklinde konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, partisinin yolunun millete hizmet yolu olduğunu vurguladı. “Bütün Türkiye’yi kardeş olarak görüyor, her insanımızı bağrımıza basıyoruz” dedi.

Erdoğan, önümüzdeki seçimsiz 4 yılı Türkiye Yüzyılı’na yakışır eserlerle ve reformlarla dolu dolu geçireceklerini belirtti. “Bir tek günün bile heba olmasına izin vermeyeceğiz” ifadelerini kullandı.

 

KAYNAK: Haber Merkezi

 

İlgili Mesajlar

Süleyman Soylu: CHP’nin üç aşamalı planı MHP’yi hedef alıyor

thabergrubu@gmail.com

Altun: Doğaya sahip çıkmak, geleceğimize sahip çıkmaktır

thabergrubu@gmail.com

İBB Adayı Kurum: “Afetlere dirençli bir İstanbul vaat ediyoruz”

thabergrubu@gmail.com

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bu konuda sorun yaşamadığınızı varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Accept Devamını Oku